logo

Мільйонні збитки стратегічному підприємству: правоохоронці викрили трьох осіб

гривня,гроші

Правоохоронці викрили трьох людей, причетних до завдання 3,2 млн грн збитків стратегічному державному підприємству. Серед підозрюваних – керівник держпідприємства.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

"На Дніпропетровщині за процесуального керівництва прокурорів САП детективами НАБУ за оперативного супроводу співробітників СБУ викрито схему заволодіння коштами ДП та завдання цьому підприємству шкоди у вигляді упущеної вигоди", – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що підозри отримали керівник держпідприємства, а також бенефіціарний власник і бухгалтер приватного підприємства.

Правоохоронці не уточнюють назви держпідприємства, лише вказують, що воно є ключовим підприємством для оборони та безпеки держави та у період з 2002 по 2018 належало до сфери управління Державного космічного агентства. Наразі перебуває у сфері управління Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості.

Як з’ясували в САП, упродовж 2015-2016 років керівник указаного ДП вступив у змову з бенефіціарним власником приватної компанії.

Відповідно до укладеного з держпідприємством договору, після отримання 40% передплати приватна компанія мала поставити вимірювальний прилад на завод, але попри наявність необхідного товару та отримання передплати не робила цього.

Пізніше на підставі додаткової угоди дію договору припинено, а у тендері на нового постачальника співучасниками було забезпечено перемогу тієї ж самої приватної компанії.

За новим договором компанія поставила вимірювальні прилади, але вже за завищеними цінами, що супроводжувалося підробленням документів при проходженні митних процедур та під час тендеру.

Як наслідок реалізації цієї схеми держпідприємство переплатило за поставлену продукцію 2,3 млн грн, а також зазнало збитків у розмірі 853 тис. грн у зв’язку з упущеною вигодою внаслідок невжиття заходів до застосування штрафних санкцій до постачальника.

Стратегічному підприємству завдали збитків на 3 млн грн

Примітно, що за реалізацію схеми компанія-постачальник перевела на закордонний рахунок компанії дружини посадовця ДП, зареєстрованої на Маршаллових Островах, 43,5 тис. євро під виглядом оплати за агентські послуги.

Під час досудового розслідування НАБУ і САП скерували запити про міжнародну правову допомогу до 12 іноземних юрисдикцій, зокрема Князівства Ліхтенштейн, Латвії та Чехії. Отримані відповіді лягли в основу доказової бази сторони обвинувачення.

Автор: Юлiя Недашківська

Wiki