logo

Україна підписала з Фінляндією безпекову угоду – Зеленський

Ukraine -- Vlodymyr Zelensky and Finland President Alexander Stubb

Фінляндія стала восьмою країною, яка уклала з Україною двосторонню безпекову угоду на 10 років – про це повідомив Володимир Зеленський під час спільної зустрічі фінським президентом Александра Стуббою в Києві 3 квітня, передає кореспондент Радіо Свобода.

«Це комплексний, системний документ, який закріплює співпрацю у принципово важливих сферах. В угоді окреслена політична взаємодія між нашими державами. Фінляндія також підтримує наш рух в ЄС і НАТО», – сказав президент України під час виступу.

Він також зазначив, що під час зустрічі йшлося і про спільне виробництво між приватним сектором України та Фінляндії.

«Ми можемо зробити набагато більше саме в оборонному виробництві», – сказав Зеленський.

Фінляндія також погодила для України 23-й пакет допомоги на суму 188 мільйонів євро.

За словами Володимира Зеленського, з початку 2024 року Україна отримала від Фінляндії військову допомогу в розмірі 400 мільйонів євро. До кінця року очікується, що ця сума суттєво зросте завдяки ще щонайменше двом пакетам допомоги.

Водночас Александер Стубб заявив, що на сьогодні «немає жодної причини» для відправки фінських військ в Україну.

Загалом від початку повомастабного вторгнення Росії Фінляндія надала Україні майже 2 мільярди євро.

Раінше сім безпекових угод у межах декларації про підтримку України, ухваленої у Вільнюсі в липні 2023 року країнами «Групи семи», уже підписали з Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією і Нідерландами.

У березні Офіс президента повідомив, що Україна веде схожі переговори з вісьмома країнами: США, Японією, Румунією, Норвегією, Іспанією, Грецією, Фінляндією, Латвією, а також з ЄС.

Форум

Wiki