logo

Рада підтримала в першому читанні посилення покарання за ухилення від мобілізації

Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності за військові правопорушення. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

“За” проголосували 254 депутати.

“Парламент проголосував за основу (перше читання)#10379 законопроект про внесення змін в Кримінальний кодекс та кодекс про адміністративне правопорушення за порушення по мобілізації”, – йдеться у повідомленні.

За його словами, “так як питання пройшло тільки в першому (а не в цілому), то по факту схвалена зараз Урядова версія з усіма нормами”.

“Вона має багато проблем. І жорстких норм. Тому всі обіцяні зміни мають тоді зайти правками до другого читання на Комітеті”, – пояснив нардеп.

Наприкінці грудня 2023 р. у ВР було зареєстровано законопроєкт №10379, який передбачає внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу щодо посилення відповідальності за військові правопорушення.

У ньому, зокрема йдеться про те, що за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації (у тому числі відмову від проходження медичного огляду) в особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів пропонують карати позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років. Раніше норма про покарання саме за відмову від проходження медогляду була відсутня.

Wiki