logo

Джонсон не зміг сказати, коли внесуть на голосування пакет допомоги Україні

Американські конгресмени продовжують обговорювати варіанти майбутнього пакета допомоги для України. Про це заявив речник Палати представників Майк Джонсон під час пресконференції після повернення Палати представників до роботи після великодньої перерви, передає “Голос Америки“.

Спікер не відповів на запитання журналістів про те, коли він планує винести пакет із фінансування додаткової допомоги України на голосування.

“Щодо пакета про додаткове фінансування, члени Палати представників продовжують активно обговорювати наші варіанти подальших дій. Як ви знаєте, щодо цього існує багато різних ідей. Це дуже складне питання у дуже складний час. Час спливає, і всі тут відчувають невідкладність цього. Але необхідно досягнути консенсусу щодо цього питання. І це те, над чим ми працюємо”, – сказав Джонсон.

Також він прокоментував погрози звільненням з боку конгресумен-республіканки Марджорі Тейлор Грін, яка перед початком двотижневої перерви подала клопотання про відставку спікера, якщо той винесе допомогу Києву на голосування.

“Щодо Марджорі Тейлор Грін, вона – колега, яку я завжди вважав подругою. Ми з Марджорі не сперечаємося, думаю, щодо жодних філософських принципів. Ми обоє консерватори, але іноді розходимося в думках щодо стратегії, а також щодо того, що виносити на голосування і коли, та інших речей”, – сказав Джонсон.

Він додав, що не вважає, що його відставка могла б бути корисною Республіканській партії.

“У Палаті представників буде хаос. Тож ми з Марджорі… з нетерпінням чекаємо розмови, і я більше не збираюся обговорювати це з вами, обговорю все з нею”, – додав Джонсон.

Конгресмен-демократ Піт Агілар зазначив, що питання допомоги Києву є ключовим.

“Якщо спікер хоче поговорити про це з лідером Джеффрісом, обговорення має відбуватися саме довкола цього. Члени Палати представників хочуть бачити, як спікер робить правильні речі. Члени Палати представників від Демократичної партії хочуть, щоб спікер виніс цей законопроєкт на розгляд, щоб ми могли спрямувати його президенту, щоб ми могли доставити важливу допомогу Україні”, – сказав Агілар.

Він також уточнив, що найкращим варіантом для голосування в Палаті представників є пакет допомоги США для України, Ізраїлю та іншим партнерам, який уже узгоджений у Сенаті.

“Ми повинні надати допомогу якнайшвидше та вчасно. Двопартійний законопроєкт, який підписали 70 сенаторів, є найшвидшим способом це зробити. Це законопроєкт, який ми повинні винести на голосування. Це законопроєкт, який ми маємо ухвалити і спрямувати безпосередньо президенту… Ми повинні мати трохи здорового глузду під цим куполом”, – наголосив Агілар.

Wiki