logo

Зеленський пояснив відставку Данілова і нові призначення: "Перезавантаження системи управління державою триває"

Читать на русском Read in English

Зеленський пояснив відставку Данілова і нові призначення:

Зеленський пояснив відставку Данілова і нові призначення: "Перезавантаження системи управління державою триває"

Президент України Володимир Зеленський пояснив відставку секретаря Ради нацбезпеки й оборони Олексія Данілова та нові призначення 26 березня. За словами глави держави, його переведуть на інший напрям, перезавантаження системи триває.

Про це йдеться у вечірньому зверненні президента до українців. Він подякував Данілову за роботу. Зеленський додав, що новим секретарем РНБО призначено Олександра Литвиненка.

"Він поєднає свій досвід керівництва Службою зовнішньої розвідки України із завданнями, які є перед Радою нацбезпеки і оборони. Новим керівником зовнішньої розвідки став Олег Іващенко. Він має відповідний досвід", – поінформував глава держави.

Президент висловив сподівання на зміцнення стратегічних можливостей нашої держави прогнозувати й впливати на процеси, від яких залежить національна безпека нашої держави.

"Зміцнення України й оновлення нашої державної системи на всіх напрямах буде продовжено", – пообіцяв Зеленський.

Про відновлення після обстрілів

Президент запевнив, що відновлювальні роботи після російських обстрілів перебувають на контролі. Зокрема, йдеться про ліквідацію наслідків у Харкові.

"Сьогодні була відповідна доповідь премʼєр-міністра Дениса Шмигаля. І я вдячний усім на місцях, хто працює заради людей, хто без перерви, цілодобово робить усе, що можливо, щоб люди та підприємства були з електрикою, зв’язком, транспортом – усіма тими основами життя, які потрібні", – наголосив український лідер.

Про ситуацію на фронті

Президент привітав нацгвардійців із десятиріччям заснування силової структури. Також він відзначив конкретні підрозділи та конкретних воїнів, які заслуговують на особливу, персональну вдячність за ефективні дії на фронті в цей час:

– 1-ша президентська бригада оперативного призначення – солдат Руслан Туранов і лейтенант Дмитро Калін;

– 3-тя бригада оперативного призначення Нацгвардії – солдат Владислав Романчук, старший солдат Єгор Голубін, сержант Сергій Маришев;

– 4-та бригада оперативного призначення – солдат Артур Мізін та молодший лейтенант Руслан Мінченко;

– 5-та окрема Слобожанська бригада – старший солдат Олег Шумов, сержант Богдан Кейчин та головний сержант Олег Мірошниченко;

– 12-та бригада спецпризначення Нацгвардії – старший солдат Леонід Кубишковський і молодші сержанти Микола Галінський і Богдан Петриняк;

– 18-та Слов’янська бригада – сержант Руслан Хайменов, старший сержант Владислав Сорока і молодший лейтенант Артем Голубенко.

Також глава держави відзначив бійців Центру спеціального призначення Нацгвардії "Омега". Він подякував усім за захист держави.

Wiki