logo

Україна без допомоги США буде змушена піти на мирні переговори з росією вже за рік, - Роберт Бернс

Україна без допомоги США буде змушена піти на мирні переговори з росією вже за рік

Глава ЦРУ Вільям Бернс вважає, що у разі ненадання допомоги Сполученими Штатами Україна ризикує втратити більше територій. Про це він заявив під час доповіді керівників шести головних розвідувальних агентств США перед Комітетом із розвідки Сенату США, заявив директор ЦРУ Вільям Бернс, повідомляє Bloomberg.

"Без додаткової допомоги Україна, швидше за все, втратить позиції і, ймовірно, значні позиції, у 2024 році. Без допомоги цього року ви побачите більше Авдіївок, що зрештою стане значущою та історичною помилкою для Сполучених Штатів", — заявив він.

Бернс, який нещодавно здійснив свій десятий візит до України, упевнений, що за умови допомоги Конгресу США є дуже реальна можливість закріпити стратегічний успіх для України та стратегічну втрату для Росії Володимира Путіна.

За його словами, додаткова допомога дозволить Україні протриматися на передовій до 2024 — початку 2025 року, таким чином це дозволить їй вести переговори з більш вигідної позиції.

"Якщо стане ясно, що ми відмовляємося від підтримки України, це не тільки підживить сумніви серед наших союзників та партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, але й розпалить амбіції китайського керівництва у непередбачених ситуаціях, починаючи з Тайваню у Південно-Китайському морі", — попередив він законодавців.

Директор ЦРУ також додав, що Росія зараз зацікавлена у створенні видимості переговорів, проте вони насправді не зацікавлені у переговорах щодо компромісу прямо зараз.

"Якщо ви хочете розпочати серйозні переговори, ви повинні допомогти українцям продемонструвати, що Путін помиляється в тому, що час на його боці", — підкреслив він.

Голова Комітету Марк Уорнер, у свою чергу, заявив, що демократія, зокрема у Сполучених Штатах, перебуває під більшою загрозою, ніж будь-коли.

"Погані гравці, такі як Росія, особливо схильні втручатися з огляду на те, що стоїть на кону в Україні", — сказав він.

Сполучені Штати готують новий пакет військової допомоги для України, який може сягнути 400 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на двох американських посадовців.

Очікується, що пакет може може бути оголошений пізніше 12 березня.

Як пише Reuters, це перший такий крок за кілька місяців, оскільки додаткові кошти для Києва залишаються заблокованими лідерами республіканців у Конгресі.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook !

Wiki