logo

Російська опозиція готує "Марш порожніх каструль"

Читать на русском

Російська опозиція готує

Російська опозиція готує "Марш порожніх каструль"

Російський рух дружин мобілізованих на війну в Україні "Шлях додому" анонсував на 6 квітня проведення по всій країні "Марш порожніх каструль". Хоча у назві вживається слово "марш", насправді організатори акції виходити на вулиці не пропонують. Натомість вони кажуть про "безпечну акцію протесту".

Зокрема, "Шлях додому" пропонує усім учасникам акції вийти на свої балкони чи відчинити вікно та стукати по порожніх каструлях. "Стукіт по каструлі чути дуже далеко, і доступно це кожному. Таким чином ми зможемо висловити протест проти репресивного режиму влади і вкотре нагадаємо про наші проблеми", – заявили організатори.

Хоча прямо про це не говорять, жінки зі "Шляху додому" перш за все бажають припинення бойових дій в Україні. "Так, таким чином ми не повернемо всіх додому, але це черговий крок до того, щоб зрозуміти, що нас у Росії взагалі багато і ми існуємо. І нашій владі стане складніше приховувати проблеми від людей", – вважає рух.

Організатори підкреслюють, що саме така форма протесту – балконна та віконна – "забезпечить безпеку учасникам акції". Бо, власне, такі дії в РФ чинні закони не порушують.

В РФ і раніше проводили "Марши пустих каструль", але саме так, як це прийнято у світі. Вважається, що перша така акція відбулась у березні 1857 року у Нью-Йорку (її учасниці виступали проти неприйнятних умов праці). А остання – у Франції в квітні 2023 року (через проведення пенсійної реформи), вона на фото вище. Проте якщо в світі такі протести проводити дозволено, в РФ навіть одиночна акція на вулиці заборонена законом.

Цікаво, що навіть підписані на опозиційний паблік "Шляху додому" практично не вірять в успіх акції. Про це свідчить опитування, яке проводять організатори "марша".

В Росії опозиція готує  qkxiqdxiqdeihrant

Wiki