logo

Міноборони повідомило про створення Аудиторського комітету з представниками НАТО

Комітет є однією зі складових нової моделі реформи фінансового контролю в Міністерстві оборони України

При Міністерстві оборони України створено новий координаційний дорадчий орган для Департаменту внутрішнього аудиту – Аудиторський комітет. До його складу входять сертифіковані внутрішні аудитори із держав-членів НАТО та України, повідомляє пресслужба Міністерства оборони 8 квітня.

Вказано, що комітет є однією зі складових нової моделі реформи фінансового контролю в Міністерстві оборони України.

«Міноборони запросило до комітету фахівців, які мають належну експертизу, репутацію, авторитет, навички й досвід. Орган слугуватиме «запобіжником» від політичного втручання. Такий крок говорить про нашу готовність до впровадження найвищих міжнародних стандартів», – розповів заступник міністра оборони Юрій Джигир.

У відомстві повідомили, що до складу Аудиторського комітету входять:

  • Франсуа Готьє – керівник Служби зовнішнього нагляду штаб-квартири НАТО;
  • Джозеф Інгігнолі – аналітик наглядових програм Офісу Генерального інспектора Департаменту оборони США;
  • Джон Чесшир – керівник компанії з внутрішнього аудиту JC Audit Training Ltd;
  • Манфред ван Кестерен – міжнародний експерт з державного внутрішнього фінансового контролю в рамках програми EU4PFM в Україні;
  • Руслана Рудницька – українська експертка національних та міжнародних проектів під егідою Міністерства фінансів України та Рахункової палати.
  • Юрій Джигир – заступник міністра оборони України Юрій Джигир
  • Людмила Дараган – державна секретарка Міністерства оборони.

Раніше у Міністерство оборони України повідомляли, що планують запровадити у військових частинах посаду закупівельника та створити в агенціях із закупівель Наглядові ради.

У лютому 2024 року Міністерство оборони України повідомляло, що запроваджує нову систему закупівель продуктів для ЗСУ відповідно до стандартів НАТО, аби усунути корупційні ризики.

9 травня 2023 року прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів змінює підходи до оборонних закупівель. За його словами, оборонні закупівлі будуть розділені на дві групи. До першої входять зброя, техніка, інші товари оборонного призначення – інформація про них залишиться закритою. Друга група – це, зокрема, продукти харчування.

Форум

Wiki