logo

Кубраков: за сім місяців Україна експортувала морем 33,8 млн тонн товарів

Судно компанії Joseph Schulte виходить з Одеського порту, щоб пройти через коридор, встановлений для торговельних суден з чорноморських портів України в Одесі, Україна, 16 серпня, 2023 року

За 7 місяців українським морським коридором через Чорне море експортували 33,8 мільйона тонн вантажів. Це більше, ніж було експортовано за рік роботи «зернової ініціативи» за домовленостями з Туреччиною та ООН, повідомив 29 березня міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Сьогодні українським коридором пройшло 1140 суден, які експортували 33,8 мільйона тонн вантажів до 40 країн світу. З них 23,1 мільйона тонн – продукція українських аграріїв», – йдеться у повідомленні.

Кубраков зауважив, що Україна вийшли на обсяги експорту з портів Великої Одеси, які були до повномасштабного вторгнення РФ.

Експортний коридор був організований після виходу Росії із Чорноморської зернової ініціативи влітку 2023 року. Після того Росія почала активно атакувати ракетами чи дронами українські порти, зокрема дунайські Рені та Ізмаїл.

Форум

Wiki