logo

Суд залишив ексрозвідника Червінського під вартою

Суд залишив ексрозвідника Червінського під вартою

Суд залишив ексрозвідника Червінського під вартою

Шевченківський райсуд Києва продовжив запобіжний захід для полковника Служби безпеки України Роману Червінському у вигляді тримання під вартою. Чоловік, якому майже рік тому оголосили підозру, залишиться під арештом без права на заставу до 19 квітня включно.

Про це повідомила адвокатка Червінського Людмила Куса. За її словами, захист буде оскаржувати рішення суду і взагалі наполягатиме на скасуванні "будь-яких обмежень для Червінського".

Також адвокатка уточнила, що прокуратура скерувала обвинувальний акт у справі Червінського для розгляду по суті за місцем злочину, тобто до Кіровоградського райсуду області. Таким чином, наступне засідання суду відбудеться вже там.

Куса розповіла, що поки тривало досудове розслідування, слідство провело десятки "військових експертиз, де експерти поперекручували всю інформацію і написали абсолютно нелогічні висновки".

Роман Григорович Червінський – контррозвідник, полковник СБУ, колишній начальник 5-го управління Департаменту контррозвідки СБУ, колишній в.о. командира військової частини ССО. За його словами, Червінський причетний до ліквідації воєнних злочинців з так званих "ЛДНР" "Мотороли" та "Гіві".

Ряд американських масмедіа стверджує, що Червінський також координував "українську атаку на Північний потік" у вересні 2022 року. Зокрема, повідомлялось, що цю операцію було розроблено за участю колишнього головкома Валерія Залужного, й таким чином, щоб президент України Володимир Зеленський про неї не знав. Сам Червінський заперечує будь-яку причетність до подій на російському трубопроводі.

Проте справа, яку наразі розглядають у суді, не має ніякого відношення до "Північного потоку". Це справа про обстріл російськими загарбниками аеродрому "Канатове" у липні 2022 року в Кіровоградській області. Внаслідок цього удару загинули три й отримали пооранення 19 людей.

Обвинувачення вважає, що окупанти дізнались, куди і коли треба нанести удар, через дії Червинського. Розвідка вирішила заволодіти літаком РФ, коли російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України. Але у підсумку операції загарбники отримали секретні дані щодо аеродрома "Канатове".

У СБУ раніше повідомляли, що операція із російським літаком проводилась попри заперечення Служби безпеки та без згоди відповідних державних органів.

Wiki