logo

Український командир Ігор Луценко попередив про загрозу посилення мобілізації

Український командир Ігор Луценко попередив про загрозу посилення мобілізації

Український командир Ігор Луценко попередив про загрозу посилення мобілізації

Командир роти ударних дронів Ігор Луценко запевнив, що відсутність демобілізації не надихне нікого "розсудливого" здатися в полон. Однак, за його словами, виникне "інша проблема".

В Україні необхідно провести демобілізацію, бо через втому військові самостійно втікають зі служби. Після посилення мобілізації таких випадків може побільшати. Про це в ефірі телемарафону 11 квітня попередив командир роти ударних БПЛА "Орден Сантьяго" Ігор Луценко.

Він не погодився, що втомлені військові здаватимуться в полон для звільнення від служби. Командир пояснив, що ворожий полон вважається гіршим за смерть, і ніхто "розумний" на таке не зважиться.

"Але інша проблема, що масово йдуть у СОЧ (самовільне залишення частини, — Ред.)", — підкреслив Луценко.

Він повідомив, що лише за перший квартал 2024 року зафіксували майже 13 тисяч таких випадків. Військовий зазначив, що ця цифра ще занижена, адже справи порушують не завжди.

"Тобто з урахуванням нинішніх реалій правової системи за СОЧ фактично ніхто не отримує покарання. Тому це справа совісті більше зараз, а не відповідальності", — пояснив Луценко.

Командир зазначив, що ситуація з покаранням ухилістів в Україні значно краща. За перший квартал року було отримано тисячі підозр за відповідною статтею. У той же час підозри за СОЧ та дезертирство було оформлено лише "декілька десятків".

"Так ми будемо більше їх (уклоністів, — Ред.) якимось чином там карати за їхню негідну поведінку, за їхні кримінальні правопорушення. Але як тільки вони підуть до армії, ми побачимо те саме СОЧ, бо покарання за нього мало хто отримує", — спрогнозував військовий.

Wiki