logo

Наймасштабніша схема обходу санкцій проти Росії: США перевіряють операції криптобіржі Garantex на $20 мільярдів

криптовалюта

США та Велика Британія перевіряють криптовалютні транзакції на загальну суму понад $20 млрд, які пройшли через російську віртуальну біржу Garantex.

Про це пише Bloomberg з посиланням на обізнані джерела.

Йдеться про перекази у прив’язаній до долара криптовалюті Tether (USDT), які провели вже після запровадження санкцій США та Великої Британії щодо Garantex через сприяння фінансовим злочинам.

За словами співрозмовників агентства, сума операцій, які потрапили під перевірку, може вказувати на одне з найбільших порушень санкцій, запроваджених проти Росії. Водночас вони зазначають, що розслідування триває, а з урахуванням складності та непрозорості транзакцій у криптовалютах поки що рано робити висновки.

Співрозмовники агентства додали, що з боку Tether Holdings (зареєстрована на Британських Віргінських островах) не надходило повідомлень про порушення. У самій компанії заявили, що вона заморозила активи всіх юросіб, які потрапили під санкції США.

У Tether Holdings запевнили, що співпрацюють з правоохоронцями, зауваживши, що "кожна транзакція (у криптовалюті) відстежується" і "кожного злочинця можна спіймати".

Читайте також: Влада Росії хоче використовувати криптовалюту для оплати імпортних товарів в умовах санкцій

Криптобіржа Garantex була заснована в 2019 році в Естонії, хоча уряд США заявив, що більшість її операцій було сконцентровано у вежі Федерація в Москві. У лютому 2022 року Естонія скасувала ліцензію криптобіржі.

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти Garantex у квітні 2022 року через нехтування своїми зобов’язаннями щодо боротьби з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму. Зокрема, влада США виявила незаконні транзакції через Garantex на суму понад $100 мільйонів, у тому числі за участю російської групи хакерів-вимагачів Conti.

Garantex повідомляє на своєму веб-сайті, що дозволяє виводити кошти за допомогою карт російських "Сбербанку", "Тінькофф Банку" та "Альфа-Банку", які потрапили під санкції США.

Як повідомлялося, цього тижня Управління контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) запровадило санкції проти сервісу обміну віртуальних валют між користувачами Bitpapa, пов’язаного з криптобіржею Garantex.

Автор: Михайло Орлюк

Wiki