logo

Костенко сумнівається у спроможності Росії на великий наступ на даний момент

Проте депутат не виключив можливості проведення військами РФ тактичного наступу на всіх ділянках фронту в разі мобілізації.

Народний депутат від фракції «Голос», секретар комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко вважає, що на даний момент Росія не може провести великий наступ. Про це він заявив в ефірі Радіо Свобода.

«Те, що зараз має Російська Федерація, ті сили і засоби, які ми бачимо, їм вистачає для того, щоб поповнювати і вести бої на нинішній лінії фронту. Якщо говорити про наступи, єдиний шлях, який, як вони вважають, був би для них найбільш результативним – це відкриття нового фронту на новій ділянці. Я думаю, це десь північний фронт. Це той наступ, який може бути. Але на даний момент в росіян немає для цього сил і засобів. Я думаю, що, можливо, у президента є інформація, що вони будуть формувати саме для цього наступу частини і до цього часу вони будуть сформовані. Тобто станом на зараз немає. Чи можливо? Можливо, якщо Путін задасться такою ціллю», – сказав він в ефірі програми Свобода Live.

Проте Костенко вважає, що цього часу їм не вистачить на підготовку великої стратегічної операції.

«Противник може провести якісь дії, в тому числі і мобілізацію, може, в принципі, створити угруповання на той час для того, щоб, як президент каже, провести наступ. Для стратегічного рівня підготовка має бути більшою, але ми розуміємо, що Росія може кинути непідготовлені війська», – зауважив він.

При цьому депутат не виключає можливості проведення військами РФ тактичного наступу на всіх ділянках фронту в разі мобілізації.

«Якщо ми говоримо про тактичні наступи, так як Росія зараз робить – потрохи вигризає якісь міста, захоплюючи шляхом їх знищення, або захоплює якісь там посадки, то це може йти досить довго. І це не несе за собою ніяких стратегічних дії. Стратегічні перспективи – це робити великі маневри, охоплення, маючи великі резерви», – сказав Костенко.

Депутат також зауважив, що у випадку дійсно проведення нового наступу РФ, невідомо, чи вистачить Україні наявних сил та засобів для його відбиття.

«Звичайно, на це потрібно буде реагувати. Чи вистачить тих сил і засобів, які наявні для цього? Я впевнений, що ні. Для цього буде потрібно проводити доукомплектування, в тому числі за рахунок сил і засобів наших партнерів. Ну і робити розрахунки мобілізації, ті, які нам будуть потрібні, якщо Росія все ж таки буде накопичувати війська для таких серйозних дій», – додав він.

Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю американському каналу CBS News заявив, що Росія буде готувати контрнаступальні дії, це може бути кінець травня або червень.

Після того, як Володимир Путін переобрався на наступний президентський термін, російське військове і політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків». Про це пише російське видання «Медуза», яке працює за межами Росії, але посилається на свої джерела у Кремлі.

За словами джерел «Медузи», російські високопосадовці переконані, що «армії Російської Федерації під силу взяти Харків, натомість подальше просування вглиб України вважають складнішим». Водночас усі джерела видання зазначають: «інформації про те, що рішення про масштабний наступ на Харків уже ухвалене, немає». Однак вони сходяться на думці, що це «цілком імовірний сценарій», який теоретично може вимагати нової хвилі мобілізації.

Форум

Wiki