logo

ЗМІ: США у липні планують провести саміт з Японією та Південною Кореєю

Президент США Джо Байден (по центру), прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда (праворуч) і президент Південної Кореї Юн Сук Йоль (ліворуч) виступають під час пресконференції на тристоронньому саміті в Кемп-Девіді, серпень 2023 року

Уряд США готує тристоронні переговори з лідерами Японії та Південної Кореї в липні з нагоди саміту НАТО у Вашингтоні, повідомляє японське агентство Kyodo з посиланням на дипломатичне джерело.

Очікується, що президент США Джо Байден обговорить з прем’єр-міністром Японії Фуміо Кісіда та президентом Південної Кореї Юн Сук Йолем низку питань, включаючи посилення стримування зростаючого впливу Китаю та ядерних і ракетних загроз Північної Кореї, а також покращення співпраці з НАТО, повідомило джерело.

Очікується, що Байден офіційно запросить Кісіду відвідати Сполучені Штати в липні під час саміту, запланованого на 10 квітня у Вашингтоні.

За даними видання, порядок денний липневого саміту включатиме зміцнення оборонного співробітництва між їхніми силами та плавний обмін інформацією, а також розширення їхнього співробітництва у сфері кібербезпеки. Ймовірно, вони також обговорять свою відповідь Росії, яка поглиблює військові зв’язки з Північною Кореєю та продовжує війну проти України.

Як пише агенція Reuters, речник уряду Японії у понеділок заявив, що не встановлено розкладу зустрічі лідерів США, Японії та Південної Кореї.

Офіс президента Південної Кореї не відповів на запит про коментар. Посольство США в Японії відмовилося від коментарів.

У серпні минулого року три країни провели перший окремий тристоронній саміт у резиденції президента США в Кемп-Девіді. Там вони домовилися проводити щорічні тристоронні зустрічі між лідерами.

Кісіда та Юн відвідували саміти НАТО у 2022 та 2023 роках, оскільки альянс намагався зміцнити відносини з індійсько-тихоокеанськими партнерами, включаючи Японію та Південну Корею.

Форум

Wiki