logo

Defense Express: Сполучені Штати планують частину F-16 перетворити на безпілотники

Читать на русском

Defense Express: Сполучені Штати планують частину F-16 перетворити на безпілотники

Defense Express: Сполучені Штати планують частину F-16 перетворити на безпілотники

У США розпочинають роботу над програмою Venom (Viper Experimentation and Next-gen Operations Model-Autonomy Flying Testbed). Перші три винищувачі F-16 вже прибули у Флориду на авіабазу "Еглін".

Про це повідомляють у Повітряних Силах США. Під час випробувань льотчики будуть перебувати в кабіні, щоб стежити за автономністю та забезпечувати виконання цілей тестування систем польоту та місії.

Зазначається, що після тестування пілоти нададуть розробникам дані під час моделювання та симуляції, щоб переконатися, що автономна система приймає правильні рішення.

"Програма VENOM знаменує собою ключову главу в розвитку можливостей повітряного бою. Ця трансформаційна програма має потенціал для переосмислення парадигм повітряного бою шляхом розвитку нових автономних функцій з екіпажем і без екіпажу", – заявив керівник тестування майор Росс Елдер.

Він також наголосив що в Повітряних силах з нетерпінням чекають кульмінації років розробки та співпраці.

Окрім того, в ПС США сподіваються, що автономні технології, які перевірятимуться у рамках цієї програми, допоможуть швидше окреслити плани зі створення парку дронів проєкту Collaborative Combat Aircraft (CCA), що нестимуть на борту різні види зброї та іншого корисного навантаження.

За словами фахівців, мета програми VENOM полягає в тому, щоб дозволити ВПС швидко повторювати та розширювати обсяг знань для потенційних рішень щодо автономності.

Wiki