logo

Зеленський: на Ставці заслухали звіт про дії, завдяки яким вдалося зупинити просування військ РФ

Деталей голова держави не навів

Президент України Володимир Зеленський повідомив 4 квітня, що провів засідання Ставки верховного головнокомандувача, основними питаннями на якому були фронт, безпілотники, засоби РЕБ і протиповітряна оборона.

«Доповідь головкома Олександра Сирського щодо ситуації на основних напрямках. Результати стабілізаційних дій, завдяки яким вдалося зупинити просування російських окупантів. Дані розвідок про подальші плани ворога та наші дії у відповідь. Звіти міністра оборони Рустема Умєрова про виконання контрактів на закупівлю безпілотників і систем РЕБ і про підготовку нових угод. Доручив надати аналогічні звіти щодо ракетної програми», – написав Зеленський у телеграмі.

Крім того, за словами президента, на засіданні заслухали доповідь начальника Генштабу Анатолія Баргилевича щодо боротьби з «інструментами російського повітряного терору». «Результати використання РЕБ, мобільних вогневих груп і ППО. Низка доручень щодо подальшого вдосконалення наших тактик», – додав він.

Деталей голова держави не навів.

Видання Politico 3 квітня оприлюднило матеріал, у якому йдеться про критичне становище ЗСУ у разі літнього наступу російської армії. Джерела серед українських високопосадовців анонімно розповіли журналістам, що «існує великий ризик руйнування лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ». Серед причин такої ситуації співрозмовники назвали нестачу безпілотників, гаубиць та сотень тисяч снарядів та ракет. За їхніми словами, ЗСУ потребують 4 мільйони снарядів та 2 мільйони БПЛА. До того ж Росія має достатню кількість керованих авіабомб і перевершує Україну за чисельністю армії.

За даними Генштабу ЗСУ, російські війська атакують практично на всіх напрямках фронту, найінтенсивніше – на Новопавлівському.

Раніше аналітики ISW припускали, що російське командування може зосередити свою прогнозовану наступальну операцію наприкінці весни-влітку 2024 року на заході Донецької області, сподіваючись використати стійке, але незначне просування російських сил у цьому секторі.

Форум

Wiki