logo

Росія хоче набрати близько 400 тисяч контрактників до армії у 2024 році – розвідка Британії

Мобілізовані чоловіки збираються на пункті збору, Санкт-Петербург, Росія, 5 жовтня 2022 року

Росія прагне набрати близько 400 тисяч військовослужбовців за контрактом у 2024 році. Це необхідно для підтримки її сил в Україні, які зазнали втрат, йдеться в повідомленні, оприлюдненому Міністерством оборони Великої Британії 10 квітня.

За даними британської розвідки, ця кількість потрібна також для реалізації оголошених планів щодо збільшення чисельності збройних сил РФ до 1,32 мільйона цього року і до 1,5 мільйони в майбутньому.

Крім того, в Росії триває весняний призов, який розпочався 1 квітня 2024 року.

«Цієї весни планується призвати близько 150 тисяч солдатів у віці від 18 до 30 років, що відповідає числу призовників, призваних раніше. Вони служитимуть 12 місяців у всіх видах збройних сил Росії, але наразі не задіяні на бойових завданнях в Україні», – вказано у повідомленні.

Розвідка вважає, що російські війська в Україні укомплектовані солдатами саме контрактної служби та деякими резервістами, мобілізованими наприкінці 2022 року.

«На солдатів строкової служби зазвичай чиниться тиск, щоб вони вступили на службу за контрактом і несли службу в Україні. Російська влада, ймовірно, не бажає ризикувати бойовими втратами серед солдатів-строковиків, що, ймовірно, буде непопулярним. Втрати серед солдатів-добровольців сприймаються суспільством більш толерантно», – вказано у звіті.

Раніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що Росія готується на 1 червня 2024 року додатково мобілізувати 300 тисяч військових.

Інформація щодо планів мобілізації в Росії раніше була оприлюднена російськими опозиційними ЗМІ. Медіа «Верстка» повідомляло, що в Росії планують оголосити мобілізацію для посилення угруповання, що воює з Україною, і можливого оточення Харкова, пише російська служба Радіо Свобода. Вказано, що про це виданню розповіли чотири джерела, близькі до адміністрації президента і Міноборони РФ. За їхніми словами, в рамках можливої мобілізації можуть призвати 300 тисяч осіб.

3 квітня речник російського лідера Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав спростував заяви про планування в Росії додаткової мобілізації.

Форум

Wiki