logo

Вітер та дощ завдали суттєвих пошкоджень електромережам, Польща надала аварійну допомогу

електроенергія

У четвер, 28 березня, внаслідок активної роботи сонячних та вітрових станцій в українській енергосистемі утворився профіцит електроенергії. Для збереження балансу Україна звернулася до Польщі по аварійну допомогу.

Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго".

"В енергосистемі в години активної роботи сонячних та вітрових електростанцій утворився профіцит, тобто надлишок, електроенергії. Для збереження балансу між виробництвом та споживанням й операційної безпеки енергосистеми, у відповідь на запит "Укренерго", польський оператор енергосистеми PSE, з 11:00 до 15:00 надавав аварійну допомогу, купуючи надлишки української електроенергії загальним обсягом 1600 МВт-год", – пояснили в компанії.

Водночас зазначається, що сильний вітер та дощ завдали суттєвих пошкоджень мережам обленерго.

Зокрема, станом на на ранок знеструмлено понад 200 населених пунктів в Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.

З інших причин знеструмлено 374 населені пункти. Унаслідок бойових дій є знеструмлення в Вінницькій, Донецькій, Харківській та Херсонській областях.

Як додали в "Укренерго" впродовж доби заплановано імпорт електроенергії з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини та Молдови загальним обсягом 11 596 МВт-год.

Утім, у нічні години мінімального споживання та в денні години активної роботи електростанцій на ВДЕ до Румунії, Словаччини та Молдови заплановано експорт електроенергії.

Автор: Юлiя Недашківська

Wiki