logo

Швейцарія виділить 5 мільярдів євро на відновлення України упродовж 12 років

швейцарія

Швейцарія планує посилити економічний розвиток і довгострокову реконструкцію України упродовж наступних 12 років – до 2036 року. На це країна виділить 5 млрд швейцарських франків (понад 5 млрд євро).

Відповідне рішення ухвалила Федеральна рада Швейцарії на своєму засіданні, передає "Європейська правда".

Як перший крок, близько 1,5 млрд швейцарських франків буде виділено з бюджету міжнародного співробітництва до 2028 року.

"Ця сума чітко демонструє солідарність Швейцарії з людьми, які постраждали від війни в Україні, і сприятиме зміцненню стабільності на європейському континенті", – заявили у Федеральній раді Швейцарії.

Там нагадали, що Швейцарія та Україна спільно започаткували широкомасштабний процес політичного відновлення на Конференції з питань відновлення України в Лугано в липні 2022 року. Присутні 59 делегацій держав та міжнародних організацій погодили "Луганські принципи", які заклали наріжні камені процесу політичного відновлення.

На сьогодні Швейцарія витратила близько 3 млрд швейцарських франків на ці та інші заходи на підтримку людей, які постраждали від війни в Україні.

На період 2029-36 років Федеральна рада має намір також розглянути інші джерела (окрім міжнародного співробітництва), з яких можна було б отримати решту 3,5 млрд швейцарських франків, які планують виділити на відновлення України

На своєму сьогоднішньому засіданні Федеральна рада також доручила МЗС та Мінекономіки розробити спільну програму для України, яка включатиме відповідні механізми нагляду.

Wiki