logo

Командувачем сил НАТО в Європі: армія РФ зараз на 15% більша, ніж коли почалося вторгнення

За словами Крістовера Каволі, за минулий рік Росія збільшила чисельність своїх військ на передовій з 360 тисяч до 470 000. Фото ілюстративне

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, командувач ЗС США в Європі Крістофер Каволі попереджає Конгрес, що Росія компенсувала свої важкі втрати у війні проти України, і зробила це швидше, ніж очікувалося .

«Армія зараз фактично більша – на 15 відсотків – ніж була, коли вона вторглася в Україну. За минулий рік Росія збільшила чисельність своїх військ на передовій з 360 тисяч до 470 000», – сказав Каволі у своїй вступній промові до представників Конгресу.

За його словами, насправді Росія постраждала в основному лише в сухопутних військах, втративши понад 2000 танків і 315 000 солдатів пораненими або вбитими, однак Москва відновлює ці сили набагато швидше, ніж очікувалося.

Однак, каже Каволі, Росія покладається на кількість, доступну великій країні, і, незважаючи на очевидні недоліки та дисфункції її військових, продовжує становити загрозу існуванню України.

«Україна не може сама витримати цю боротьбу. Сполучені Штати, наші союзники та партнери повинні продовжувати забезпечувати Україну боєприпасами, зброєю та технікою», – додав він.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі також заявив, що без допомоги Заходу в України «досить швидко» закінчаться артснаряди та ракети ППО.

Останній транш допомоги США був на початку цього року. Конгрес має на розгляді закон про продовження фінансування.

Сенат США у лютому підтримав законопроєкт, який передбачає допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню на суму 95 мільярдів доларів, 60 мільярдів із яких призначаються Києву. Проте Палата представників, де більшість мають республіканці, досі не розглянула цей законопроєкт. Значна частина республіканців орієнтується на колишнього президента Дональда Трампа, який критично висловлювався про цей законопроєкт.

Розподіл допомоги на 60 мільярдів доларів, якого очікує Україна

Спікер Палати представників Майк Джонсон (республіканець) нещодавно припустив, що пакет, який включає допомогу Україні, буде включати «деякі важливі нововведення». У цьому контексті Джонсон згадав про заарештовані російські активи, заморожені в США, а також концепцію позики.

Президент Володимир Зеленський днями заявив, що утому випадку, якщо Конгрес США не схвалить військову допомогу для протистояння вторгненню Росії, Україна «програє війну».

Форум

Wiki